Startup rady: Jak začít startup (dříve firmu)

Startup rally nadšení

Startup rally – nadšení a zábava je základ

Několik posledních let je velmi moderní vzít nápad, udělat základní technologické demo (alespoň lepší webové stránky), krásnou prezentaci a vyrazit do světa. Nejbližší svět se nachází v Praze na Smíchově, kde jsou rovnou dvě coworkingová centra (dříve sdílení kanceláří). Další fází je trénování základů prezentace a networking (povídání si s lidmi osobně). Základem je trávení hodně času ve vybraném coworkingovém centru a účastnění se přednášek a soutěží lidí v podobné situaci. Všem pak říkáte, že děláte startup.

1. rada : Zkuste coworking pro startup

S kolegy z jedné technologické firmy (přesněji volná spolupráce většího množství individuí) jsme navštívili pražské kolo soutěže Startup Rally v pražském cowokringovém prostoru Node 5. A pozice diváka byla velmi poučná. Node 5 působí jako syrové, ale přesto dobré místo pro práci. Výhodou je bar, takže podpora základních potřeb je nadosah. Předpokládám, že i zajištění jídla pro Startupy je vyřešeno (např. nějakým startupem v oblasti gastronomie). Přístup mají pracující nonstop, takže je zde opravdu možnost, že člověk vytvoří něco víc než prezentaci. Každopádně na začátek bych doporučoval omezené členství a debaty s již pracujícími týmy.

Organizace přesně odpovídal vzhledu prostoru (a naopak). Velmi podrobný program se dodržoval +-půl hodiny a naštěstí se většina formálních částí přeskočilo. Díky začátku posunutém o půl hodiny a stihnutém konci se diváci tolik nenudili.

2. rada : Navštivte soutěž jako divák

Pozice diváka na soutěži je opravdu velmi poučná. Pokud nesoutěžíte, tak máte šanci se nezaujatě podívat na velmi různé prezentace. V dané soutěži (pražské kolo) bylo přihlášeno 8 týmů a nakonec proběhlo 7 prezentací. A opravdu všechny byly poučné.

Project is developed at 95% (missing only tiny bits) and we would like to launch it next month.

Serious speaker

Účastnili se jak zavedené projekty, tak i prezentace vytvořené večer předtím. K zavedeným patřil přes dva roky rozpracovávaný PixelPin pro zadávání hesla označováním bodů na obrázku, který tvoří pluginy snad do všech systémů. Další fungující firmou je Feeligo, platforma pro získávání peněz ze sociálních sítí (které lze na této platformě i tvořit). Uživatelé si posílají dárky, za které platí.

Začátek je jasný:,,Jít mezi lidi!”

I ve vědecké práci platí, že nápady lépe vznikají při debatách s kolegy. Je třeba je pak netriviálně rozpracovat, ale inspirace vychází z interakce se světem. Při pozorování, jak postupují ostatní začínající týmy se lze naučit jednu základní věc: Jak to nedělat. Není potřeba opakovat úplně všechny chyby.

Pro zájemce o podrobnějším formálním popisu akce Startup Rally Prague doporučuju článek na Lupě Startup Rally Praha 2013. Doporučuji se podívat i na přiložené fotografie, kde se pěkně vyjímá naše skupinka. Je zajímavé, jak málo lidí dneska chodí na společenštější akce v cyklistických kraťasech.

Pokračování v článku Startup rady: Hlavní je obsah a čísla.

Spread the word...Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInShare on Tumblr
Posted in IT Tagged with: , , ,
2 comments on “Startup rady: Jak začít startup (dříve firmu)
 1. Díky za informace. Můžu napsat na maila? Thx

 2. schadzka says:

  Sіmply wish to saу your article is as amazing. Τhe claritу in
  yyour poѕt is simply cool and i couldԁ assume you’re
  an expert on thіs ѕubject. Well with your permission allow
  me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post.

  Τhanks a million and please carry on the gratifying work.

2 Pings/Trackbacks for "Startup rady: Jak začít startup (dříve firmu)"
 1. […] pokračování článku a druhého dílu o soutěži Startup Rally (pražské kolo proběhlo 19.8.2013 v Node5) a souhrn […]

 2. […] článku o soutěži Startup Rally (pražské kolo proběhlo 19.8.2013 v Node5) a souhrn […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*