Startup rady: Hlavní je obsah a čísla

Design je duležitější než sdělění, startup rady se vyplatí

Občas to ve startupech vypadá, že design je důležitější než sdělení (fotka zobrazuje dílo z Tate Modern s podobnou myšlenkou). Startup rady se hodí.

Pokračování článku o soutěži Startup Rally (pražské kolo proběhlo 19.8.2013 v Node5) a souhrn nejdůležitějších postřehů a rad, které se tento večer vyskytly. Někomu by stačila základní pravidla prezentování, někdo potřebuje více číst startup rady a někdo by naopak měl zůstat více při zemi. Například tvrzení autora Portfoleo (správa prezentací jednotlivých architektů, kteří se pak dají porovnávat a vybírat), že již oslovil stovky firem a všichni byli nadšení působilo trochu nepřiměřeně. Ovšem přehnaných odhadů v jeho prezentaci bylo opravdu hodně. Právě jeho je tvrzení, že projekt je z 95% hotový a příští měsíc se spustí. K dalším tvrzením patřilo:

Finding proper architect is a really serious problem that huge amount of companies is facing every day. And it is a global problem.

Jeho projekt nakonec skončil druhý, což mne při neukázání žádných čísel velmi překvapilo, ale porota se k tomu vyjádřila (“We will double check your numbers”). Architekti na tom snad nebudou tak špatně.

3. rada : Naslouchejte radám zkušenějších / poroty (sbírejte startup rady)

Tvrzení může od poroty znít trochu namyšleně, ale má smysl. Má cenu si nechat poradit. Alespoň tak zjistíte, jak se na startup dívá investor. A jak se nakonec ukázalo, tak porota rozdává startup rady poměrně hojně. K tomu se hodí související postřeh, nebojte se zeptat. Každý se rád poslouchá a investor své startup rady rozdává velmi rád. Vždy se můžete snažit dokázat, že některé rady nejsou platné. Ideálně vlastním úspěchem.

4. rada : Dobře prezentujte a mějte co prezentovat

Ano, lidé si všímají detailů. Po prvním pocitu z prezentace vnímají hlavně je. A právě detaily jako použití výchozí šablony prezentace, či screenshot se všemi podrobnostmi (ostatní otevřená okna v prohlížeči, ponechaný hlavní panel / taskbar) dokáží prezentaci hodně poničit. Podle reakcí ostatních jsem nabyl dojmu, že pokud prezentace obsahuje zásadní chybu, tak ji lidé přestanou vnímat a tento dojem již nelze opravit. to samé platí byť s jednou velmi nevěrohodnou informací. Důležitým sdělení je také obsah prezentace. Pokud nemáte pořádné výsledky se startupem (např. je hodně mladý), řekněte něco o své minulosti. Velmi zajímavá startup rada od poroty a asi na ní něco bude.

Pokračování v článku Startup rady: Startup peníze rozhodují.

Spread the word...Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+Share on LinkedInShare on Tumblr
Posted in IT Tagged with: , , , , ,
0 comments on “Startup rady: Hlavní je obsah a čísla
1 Pings/Trackbacks for "Startup rady: Hlavní je obsah a čísla"
  1. […] pokračování článku a druhého dílu o soutěži Startup Rally (pražské kolo proběhlo 19.8.2013 v Node5) a souhrn […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*